Zaufany prawnik rozwiąże Twoje kłopoty z dłużnikamiGeneralnie przyjęło się, że prawnik to brzmi dumnie i wywołuje określony respekt. Lub jest tak do ukończenia? Jak wygląda sytuacja dzięki rynku prawniczym po wprowadzeniu nowelizacji, która jak to się mówi uwolniła zawody?

Odpowiedź na te i inne pytanie znajdziesz po poniższym artykule. W pierwszej kolejności należy jasno powiedzieć, że w dzisiejszych czasach dostęp do zawodu prawnik jest o wiele łatwiejszy niż posiadało to miejsce powiedzmy wciąż kilkanaście lat temu. Możemy powiedzieć, że dzisiejsze akademie kształcą przyszłych magistrów w skalę masową a kierunek prawo nie jest tutaj żadnym wyjątkiem.

Samo skończenie studiów może nie jest rzeczą banalną, ale wyjąwszy zbędnej kozery można sprawdzić, że w zasadzie którykolwiek uczeń kończący szkołę średnią a który cokolwiek ma świadomość na temat historii i wiedzy o społeczeństwie jak i również czasem przysiądzie do dzieł literackich może taką edukację prawniczą ukończyć. W ostatnim okresie w mediach pojawiła się informacja o pewnej uczelni, która w czasie mniej więcej trzech lat jest przy stanie wprowadzić Cię po zawód prawnik.

Jest to możliwe, ponieważ postawiony w szybki schemat nauki, wyjąwszy żadnych wakacji i spośród możliwością zdawania egzaminów na odległość w formie testów wypełnianych na ekranie swojego komputera. Głośno mówi zrodlo się o tym, że prawnik dzierży o wiele mniejszy prestiż aniżeli kiedyś.

Negatywnym skutkiem opisanego wyżej zjawiska jest spadek, jakości świadczonych usług. Jak grzyby po deszczu wychodzą tzw. kancelarie prawne dokąd często zdarza się faktycznie, że swoją pomoc świadczą osoby niemające większego zrozumienia o obowiązującym prawie.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *